Kasım 12, 2022 admin

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak için 4 Neden

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası günümüzde, özellikle en iyi doktorlara ulaşmak ve gelişmiş imkanlara sahip hastanelerde tedavi olmak isteyenler için adeta zorunluluk haline gelmiştir. Bu sigorta normal şartlarda bütçenizi sarsabilecek özel hastanelerden daha ekonomik koşullarda faydalanmanıza olanak sağlamaktadır. Yine bu sigorta ile vergi indirimleri, geniş teminatlar ve ücretsiz tedavi gibi birçok avantajdan da faydalanılabilmektedir.

NEDEN ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRILMALI?

Neden Özel Sağlık Sigortası yaptırmayalım? sorusu için dört geçerli neden sayılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak yaptırılabilen bu sigorta teminatlar dahilinde sağlık hizmetlerine daha iyi ulaşmanızı sağlayabilmektedir.

1- HASTANE SEÇİMİNDE ÖZGÜR OLURSUNUZ: Bu sigorta poliçesiyle sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu hastanelerin tamamı tercih edebilirsiniz. Anlaşmalı hastanelerin listesine ise poliçeyi imzalarken ulaşılabileceğiniz gibi sigorta şirketlerinin internet sitelerinden de erişebilirsiniz.

2- GENİŞ TEMİNAT AVANTAJLARINDAN YARARLANABİLİRSİNİZ: Özel sağlık sigortasında genel olarak ayakta ve yatarak tedavi teminatları bulunur. Ayakta tedavi teminatları içerisinde doktor muayeneleri, reçeteli ilaç alımı ve fizik tedavi masrafları gibi birçok sağlık harcaması için belli bir oranda ödeme talep edilebilir. Yatarak tedavi teminatlarında ise ameliyatlar, 24 saatten uzun yatış gerektiren tedaviler, kemoterapi, evde tıbbi bakım hizmetleri ve rehabilitasyon gibi sağlık harcamaları için sigorta şirketi, tutarın tamamı için (istisnalar için poliçe detaylarına bakmak gerekir) ödeme yapmaktadır.

3- CHECK-UP İLE HASTALIKLARA KARŞI ÖNLEMİNİZİ ALABİLİRSİNİZ: Özel sağlık sigortalarının birçoğunda check-up hizmeti adı verilen tarama sistemi bulunur. Belirli periyotlarla kalp taraması ve kan değerlerinin incelenmesi gibi işlemler, check-up ile gerçekleştirilebilir.

4- VERGİ İNDİRİMLERİNDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ: Özel sağlık sigortası için ödenen primlerin %15’ine denk gelecek kısım vergiden düşebilir. Bordrolu çalışanlar, prim ödemelerine dair fatura veya kredi kartı ekstresi gibi belgeleri, çalıştıkları şirketin muhasebecisine ya da muhasebe departmanına götürerek gelir vergisi indiriminden yararlanabilir.

Özel Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.