Ağustos 6, 2022 admin

Motosiklet Kasko Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Motosiklet kaskosu, zorunlu trafik sigortasının genel hasarları karşılamadığı durumlarda devreye giren kapsamlı bir sigorta türüdür ve motosiklet kullanımında oluşabilecek durumlara karşı alınabilecek önlemleri içermektedir.

Trafikte görmeye alışkın olduğumuz motosikletlerin en az arabalar kadar korunması gerekir. Çünkü trafiğe çıkan motosikletler, yapıları gereği otomobillere kıyasla daha riskli bir gruptadır. Bu riskleri en aza indirme noktasında motosiklet kasko sigortası yaptırmak önemli bir seçenektir. Motosiklet kasko sigortası, zorunlu bir uygulama olmasa da yüksek rizikolu araçlar için yaptırılması önerilir.

Motosiklet Kasko Sigortası Kapsamı

Motosiklet tutkunları, motosiklet kasko sigortası ile kapsamlı bir güvenceye sahip olabilmektedir. Motor kaskosunun kapsamı, oluşturulan poliçeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kimi durumlarda zorunlu trafik sigortasının limitleri karşı tarafa verilen maddi zararı karşılamaya yetmeyebilir. Bu durumda maddi açıdan ciddi bir yük ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Bu noktada devreye giren motosiklet kaskosu bahsedilen masrafları da güvence altına alarak ani ve beklenmedik durumlarda meydana gelebilecek hasarları kısmen veya tamamen karşılar. 

Bir kaza sonrası motosiklet kullanılamaz ve onarılamaz hale gelirse, diğer bir ifadeyle  perte çıkarsa da sigorta şirketi sigortalıya aracının değeri kadar ödeme yapmaktadır.

Motosiklet kasko sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bize telefonla ya da buraya tıklayarak mobil cihazınıza yükleyeceğiniz Sigortam Yanımda uygulamamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.