Temmuz 20, 2022 admin

Konut Sigortası Yaptırmak İçin 5 Neden

konut sigortasıKonut Sigortası, sigorta poliçesinde yer alan teminatlar ve belirtilen limitler doğrultusunda birçok durumda evinizde oluşabilecek risklerden sizi koruyan bir sigorta türüdür. Konut Paket Sigortası, yangından hırsızlığa, depremden su baskınına, izolasyon yetersizliğinden yakıt sızmasına, cam kırılmasından elektronik cihaz hasarlarına ve komşulara verilecek zararlara kadar pek çok riske karşı güvence verir. Bu sigortayı neden yaptırmanız gerektiğine dair 5 önemli neden;

1- Yangın teminatı standarttır

Konut sigortaları söz konusu olduğunda ana teminat yangın teminatıdır. Yangın teminatı konusunda dikkat edilmesi gereken nokta yangının ihmal ya da kasıt içermemesi gerektiğidir. Örneği; evinize yıldırım düşmesi gibi durumlarda ortaya çıkan yangın teminat kapsamında olacaktır.

2- Maddi kayıplarınızı güvence altına alırsınız

Evinizde yaşayabileceğiniz problemlerin başında hırsızlık olayları gelmektedir. Günümüzde birçok aile hırsızlık sonucu büyük maddi kayıplara uğramaktadır. Konut sigortası yaptırmanız halinde hırsızlık nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi kayıplarınızı telafi etme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca muhtemel bir hasar oluşması durumunda evinizde bulunan sabit tesisat masrafları da karşılanmaktadır. Elektrik, su, telefon, doğal gaz vb. sabit tesisatlar evinizin en önemli unsurlarından olmakla birlikte oldukça maliyetli yapılardır.

3- Konut Sigortası kiracılar için de garanti sağlamaktadır

Bu sigorta, sadece ev sahipleri için değil kiracılar için de büyük önem taşır. Kiracılar sadece ev eşyalarını ve kendilerinin kusuru yüzünden binada oluşabilecek zararlar nedeniyle mal sahibine karşı sorumlulukları teminat altına almaktadır. Konut Sigortası evin içindeki eşyaları da risklere karşı koruduğundan dolayı o konutta yaşayan kiracılar için de sigorta yaptırmak önemlidir.

4- Yardım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz

Konut sigortası yaptırmanız halinde ev yardım hizmetlerinden de yararlanmanız mümkün olacaktır. Eğer evinizde tesisat, elektrik, çilingir vb. gibi uzmanlık gerektiren işler oluşursa yaptırdığınız konut sigortası neticesinde sigorta şirketiniz size ulaşarak çözüm sunabilir. Bazı konut sigortaları Ev Yardımı Hizmetleri kapsamında sağlığınızla ilgili durumlarda da size yardımcı olabilmektedir. Eve ambulans gönderimi, yeni anne ve bebeklere sağlık hizmetleri bunlara örnek verilebilir.

5- Doğal afetlerden ve toplumsal olaylardan korunabilirsiniz

Deprem, sel, fırtına gibi doğal afetlerin yanı sıra terör hali, grev, protesto gibi toplumsal olayların da evinizde ya da eşyalarınızda oluşturabileceği kayıpların bedelini alabilirsiniz. Konut paket sigortanızın kapsamına bu teminatları ekletmeniz yeterlidir.

Konut sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sağlık sigortası için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.