Eylül 17, 2022 admin

Konut Sigortası Kapsamındaki Ücretsiz Hizmetler Nelerdir?

Konut Sigortası

Konut sigortası (ya da bilinen diğer ismiyle ev sigortası); hırsızlık, sel, yangın, üçüncü kişiler tarafından oluşan hasarlar gibi durumlarda, poliçenizde sunulan teminatlar ve limitler dahilinde güvence sunan sigorta çeşididir.

Tüm dış etkenlere açık olan konutlar, doğal afetlerden kazalara, hırsızlıktan terör olaylarına kadar pek çok tehlikeli durumdan zarar görebilir. Evinizin; yangın, su baskını, cam kırılması, deprem, fırtına, hırsızlık, yer kayması gibi sıkça karşılaşılabilen olumsuz olayların yanı sıra enflasyondan dolayı değer kaybı, kar ağırlığı, araç çarpması, grev, halk hareketi, kargaşa ve terör olayları gibi durumlar nedeniyle zarar görme ihtimali de bulunmaktadır.

Konutlarda bazı zararlar herhangi bir dış müdahale olmadan kendiliğinden de oluşabilir. Özellikle yakıt olarak kömür kullanılan konutlarda dumandan dolayı zaman içinde çeşitli deformasyonlar meydana gelebilir ya da zaman içinde aşınan elektrik – su tesisatı, yangın veya su baskını gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Tüm bu sorunlar konut sahipleri için telafi edilmesi zor hatta imkansız sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden konut sigortası ve benzeri önlemler almak ev sahipleri için oldukça önemli hale gelir.

KONUT SİGORTASI KAPSAMINDAKİ ÜCRETSİZ HİZMETLER NELERDİR?

kapsamı, poliçede yer alan teminatlar doğrultusunda şekillenen konut sigortalarının getirdiği önemli avantajlardan biri de belirli limitler dahilinde sağlanan ücretsiz ek hizmetlerdir. Bu hizmetler ise şöyle sıralanabilir:

  • Kombi veya klimanın periyodik bakımı
  • Halıların yıkatılması
  • Su tesisatı tamiratları
  • Elektrik tesisatı tamiratları
  • Konutun dış cephesinde bulunan ve hasar gören camların onarımı
  • Anahtar kaybı, çilingir hizmeti

 

Konut Sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.