Kasım 25, 2022 admin

Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

kasko sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmeli

Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli? Aracınız trafikte seyir halindeyken ve hatta park halindeyken dahi birçok riskle karşı karşıyadır. Kasko Sigortası bu risklerden olumsuz etkilenmemek için aracınızı tehlikelere karşı koruma altına almaktadır. Peki bu sigorta poliçesini alırken nelere dikkat etmelisiniz?

KASKO SİGORTASI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Kasko poliçenzide bazı noktalara dikkat etmeniz, poliçe sahibi olurken işinizi oldukça kolaylaştırır. Kafa karıştırıcı gibi görünen detaylara fazla girmeden bazı hususlara dikkat ederek poliçelerinizi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.
Kasko poliçeleri, dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere dört farklı türde olabilmektedir.

Dar Kasko: Kasko genel şartlarında belirtilen kasko ana teminatlarından bir kısmını kapsayan şartları içeren kasko poliçesidir.
Kasko: Kasko genel şartlarında belirtilen kasko ana teminatlarının tamamını içeren kasko poliçesidir.
Genişletilmiş Kasko: Kasko genel şartlarında belirtilen kasko teminatlarının tamamını içeren kasko poliçesidir.
Tam Kasko: Kasko genel şartlarında belirtilen kasko ana teminatlarının tamamını ve ek sözleşmeyle teminat altına alınabilecek risklerin bir kısmının güvence altına alındığı poliçedir. Ek sözleşmedeki teminatlar; sel baskını, çürüme, paslanma veya grev gibi halk hareketleri olabilir.

Bu nedenle kasko poliçesi düzenlerken sahip olacağınız kasko sigortası teminatlarını yani hangi durumlarda aracınızı güvence altına alacağını bilmeniz önemlidir.

Kaskoda muafiyet ya da kasko muafiyeti, sigortayı yaptıracağınız aracın hasar görmesi durumunda kasko sigortası poliçesi kapsamında bu hasarın bir kısmının sigortalı tarafından karşılanması durumudur. Karşılanacak bu miktar yani muafiyet oranı ise sigorta şirketi ve sigortalı arasında yapılan karşılıklı anlaşma sonucu belirlenir.

Kasko sigortanızın limitlerine de dikkat etmeniz gerekir. Poliçe düzenlerken hasar karşılama limitini öğrenebilir ve size en uygun olduğunu düşündüğünüz teminat limitlerini tercih edebilirsiniz.

Kasko Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun Kasko Sigortası için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.