Ocak 20, 2022 admin

Hayat Sigortası Nedir? Ne işe Yarar?

Hayat SigortasıHayat Sigortası özetle hayatta karşılaşabileceğiniz risklere karşı size ve ailenize maddi güvence sunar.

Bu sigortanın ana teminatı vefat teminatıdır ve vefatınız durumunda sigortada belirttiğiniz aile bireylerinin maddi güvence altına alınmasını sağlar. Yaşamsal risklerinizi de güvence altına alarak bir sakatlık durumunda da yaşam kalitenizi korumanıza yardımcı olur.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herkes hayat sigortası yaptırabilir. Birikimli hayat sigortası, ferdi kaza sigortası, kritik hastalıklar sigortası ve istem dışı işsizlik sigortası gibi farklı alt branşları olan hayat sigortaları, teminatların kapsamına göre ön koşullar içerebilir. Yaş sınırı ve sağlık durumu bunlar arasında en yaygın olan koşullardır.

HAYAT SİGORTASI FAYDALARI NELERDİR?

Bu sigorta poliçesine sahip olarak elde edeceğiniz avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Herhangi bir maluliyet durumunda hayat standartlarınızı aynı şekilde devam ettirebilmenizi sağlar.
  • Poliçe kapsamına giren bir kaza sonucunda, yüksek tutarlı tedavi giderleriniz düşük primlerle ödenmiş olur.
  • Beklenmedik bir anda tehlikeli bir hastalığa yakalanmanız durumunda size finansal destek sağlar.
  • Ödenen primlerinizi, %15’e kadar vergi avantajıyla gelir vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz.

Arzu ettiğiniz herkese sigorta yaptırabilir, istediğiniz sayıda sigorta poliçesine de sahip olabilirsiniz. Hayat Sigortaları kapsamlarına bağlı olarak riskin gerçekleşmesi sonucunda sona erer ve deprem, yanardağ patlaması, terör hareketleri, savaş ve intihar gibi durumları kapsamaz.

Hayat Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.