Aralık 27, 2023 admin

Geniş Kasko Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde, trafikteki yoğunluk ve hayatın zorlu koşulları düşünüldüğünde, araçlarınızı korumak için kasko poliçeleri büyük öneme sahiptir. Kasko poliçeleri, aracınızda oluşabilecek çeşitli hasarların yanı sıra hırsızlık, yangın gibi durumlarda ortaya çıkabilecek maddi zararları da karşılar.
Her bir kasko ürünü, farklı risk gruplarına özel teminatlar içerir ve bu teminatlar arasındaki maddi hasar karşılama oranları farklılık gösterebilir. Bu farklılıkları daha net anlayabilmek için kasko ürünleri, poliçelerin kapsamına göre farklı isimlerle anılabilir. Geniş kasko, bu türden bir kasko poliçesidir ve daha kapsamlı bir güvence sağlar.
Geniş kasko, aracınızdaki trafik kazaları, çarpma, çarpılma, çalınma, yangın, doğal afetler, terör olayları, yurt dışı teminatları gibi temel risklere karşı koruma sağlar. Trafik kazaları, hırsızlık ve yangın gibi temel riskler birçok kasko poliçesinde bulunur, ancak geniş kasko poliçeleri ek teminatlar içerir. Poliçelerinizdeki teminat sayısı ve kapsamı arttıkça, daha fazla risk karşısında güvence altına alınmış olursunuz.
Geniş kasko Poliçeleri, hangi teminatları içerebilir? Aracınızdaki çeşitli risklere karşı korunmak için kasko poliçelerini detaylıca incelemek önemlidir. Aracınızın, sizin ve sevdiklerinizin başına gelebilecek risklere karşı bilinçli bir şekilde hareket etmek, geniş kasko poliçelerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Standart kasko poliçelerinde bulunan temel risklerin dışında, geniş kasko poliçeleri ek teminatlar içerir. Bu ek teminatlar arasında üçüncü şahıslara verilebilecek maddi ve bedensel zararlar, yol yardımı, mini onarım hizmetleri, doğal afetler, terör olayları gibi günlük yaşamda karşılaşılabilecek risklere karşı koruma bulunur. Kaza sonucu vefat teminatı, tedavi masraflarının karşılanması gibi hizmetler de geniş kasko poliçeleri kapsamında yer alabilir. Ayrıca, anahtar kaybı, yanlış akaryakıt dolumu, araç içindeki eşyaların kaybı, kemirgen hayvanların aracınıza verdiği zararlar gibi ciddi maddi kayıplara neden olabilecek riskler de ek teminatlar arasında yer alabilir.
Hangi türde bir kasko poliçeniz olursa olsun, sigorta ürününü satın almadan önce risklerin kapsamı, teminatlarınız ve sahip olduğunuz haklar konusunda bilinçli olmalısınız. Ödenecek primlerle birlikte teminatlarınız hakkında da detaylı bilgi edinmek önemlidir.
Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.