Ocak 5, 2022 admin

Ferdi Kaza Sigortası Nedir? (2022)

Ferdi Kaza SigortasıFerdi Kaza Sigortası kişilerin başlarına gelebilecek ani ve harici olaylar nedeniyle uğrayabilecekleri bedensel zararları teminat altına alır.

Kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık, tedavi masrafları ve gündelik tazminat teminatları ile birlikte asistans hizmetleri tek bir poliçeyle temin edilebilmektedir. Bu nedenle çalışanlar bu sigorta poliçesini kullanarak başlarına gelebilecek beklenmedik kazalara karşı kendilerini, hatta dolaylı olarak ailelerini güvence altına almış olurlar.

FERDİ KAZA SİGORTASI ZORUNLU MUDUR?

Bu sigorta, bireysel olarak yaptırılması zorunlu bir sigorta türü değildir. Fakat seyahat acenteleri için düzenlenen turlar kapsamında seyahat eden yolcular adına bu sigortanın yaptırılması Türkiye Sigorta Birliği tarafından zorunlu hale getirilmiştir.

HAYAT SİGORTASI İLE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

İki sigorta ürünü arasındaki en temel fark vefat teminatıdır. Hayat Sigortası’ndaki vefat teminatı hastalık ya da kaza sonucu ölüm riskine güvence sunarken bu sigortanın vefat teminatı sadece kaza sonucu meydana gelen ölüm riskine güvence sunar. Poliçeler Hayat Sigortaları Genel Şartları ile Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’na tabidir. Teminat kapsamı ve istisnalar bu genel şartlarda belirtilir. Genel şartlarda belirtilmeyen veya aksine sözleşme düzenlenebilecek hususlar için poliçeye ait özel şartlar geçerlidir.

FERDİ KAZA SİGORTASI NELERİ KAPSAMAZ?

Sigorta poliçesinde özel şartlar bulunmadığı ve aksi belirtilmediği sürece aşağıdaki durumlar poliçe kapsamında değildir:

  • Kar ve buz üzerinde yapılan tüm sporlar. Boks, eskrim ve tehlike arz eden tüm sporlar.
  • Yolcu olunmadığı takdirde, havada yapılan sporlarda başa gelebilecek olumsuz durumlar.
  • Kuvvet ve güç içeren sporları yaparken, başa gelebilecek durumlar.
  • Motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanırken yaşanacak kazalar, beklenmedik kazalardan sayılmazlar.

Ferdi Kaza Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun ferdi kaza sigortası için de buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.