Aralık 16, 2022 admin

Ferdi Kaza Sigortası ile Hayat Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ferdi Kaza Sigortas ile Hayat Sigortası arasındaki farklar çoğu sigortalının merak ettiği bir konudur. İki sigortayı birbirinden ayıran bazı önemli detaylar bulunmaktadır.

Genel olarak baktığınızda iki sigorta da sizi günlük yaşamınızda karşılaşabileceğiniz risklere karşı korumaktadır. Ferdi Kaza Sigortası beklenmedik bir kaza sonunda kişinin ve ailesinin yaşayacağı maddi sorunları en aza indirme, onları güvence altına alma, kalıcı sakatlanma durumunda sağlık giderlerini karşılama, ölüm gibi bir durumda aile bireylerine teminat sunabilmektedir. Hayat Sigortası da benzer bir içeriğe sahiptir ancak gelin iki sigortayı birbirinden ayıran önemli detaylara bakalım:

FERDİ KAZA SİGORTASI İLE HAYAT SİGORTASI ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Ferdi kaza sigortası ile hayat sigortası ayrımını sağlayacak detayları şöyle sıralayabiliriz:

  • Hayat sigortası her türlü ölümü teminat altına alır.
  • Ferdi kaza sigortası sadece kaza sonucu vefat riskini teminat altına alır.
  • Hayat sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden hasta olunduğunda yararlanılabilir.
  • Ferdi kaza sigortasında sağlık masraflarının karşılanması için bir kaza sonrasında fiziksel hasar almak gerekir.

Sigorta yaptırırken bu ayrımları gözeterek Ferdi Kaza Sigortası veya Hayat Sigortası tercihinizi yapabilirsiniz. Ferdi Kaza Sigortası veya Hayat Sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.

Hemen Ferdi Kaza Sigortası Teklifi almak için buraya tıklayınız!