Eylül 3, 2022 admin

Eğitim Güvence Sigortası ile Çocuğunuzun Kesintisiz Eğitimi Güvenilir Ellerde

Eğitim Güvence Sigortası

Birçok aile için en kritik ve en önemli konu çocuklarının eğitimleridir. Aileler kendi başlarına gelebilecek olumsuz durumlarda da çocuklarının okul hayatlarının kesintisiz bir şekilde devam etmesini istemektedirler. Bu noktada bir hayat sigortası türü olan Eğitim Güvence Sigortası devreye girmektedir.

Eğitim Güvence Sigortası ile yaşam kaybı ya da maluliyet durumlarında çocuklarınızın eğitim masraflarını güvenceye alırsınız. Bu sigortadan ebeveyn olan 18-65 yaş arası herkes yararlanabilir.

Bu sigortanın güvence sunduğu teminat tutarı, sigorta başlangıç tarihinde yıllık eğitim masraflarına, beklentinize ve sigorta süresine göre sizler yani katılımcılar tarafından belirlenir. Her yıl kalan sigorta süresi ile doğru orantılı olarak bu teminat azalır. Çocuğunuzun eğitim süresine bağlı olarak sigorta poliçesinin süresini, 2 yıl ila 20 yıl arasında belirleyebilirsiniz. Prim tutarı da yaşa, teminat tutarına ve sigorta süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Primler, peşin veya sigorta süresine eşit dağılacak şekilde banka hesabı ve kredi kartıyla ödenebilir, bu sayede esnek ödeme imkânınız olur.

Sigorta sahibinin, 18 yaş altı çocukları için ödediği primlerin tamamında belli oranlarda bu miktarları vergiden düşmesi mümkündür. Ücretli çalışansanız, aylık brüt ücretin yüzde 15’ini ve yıllık brüt asgari ücretin toplam tutarını; serbest meslek sahibiyseniz, yıllık beyan edilen gelirin yüzde 15’ini ve yıllık brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indirim avantajından da yararlanabilirsiniz.

Ebeveynler için en değerli varlıkları olan çocuklarının güvenli geleceğine bir fırsat sağlayan bu sigorta, her ne olursa olsun eğitimlerini sürdürebilmeleri için önemli bir koruma kalkanı oluşturmaktadır.

Hayat sigortaları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.