Ocak 13, 2023 admin

Dar Kasko Nedir? Avantajları Nelerdir?

Dar Kasko otomobilinizi güvende tutarak, başına gelebilecek kazalarda zararlı çıkmamanızı sağlayan bir kasko sigortası türüdür. Özel teminatları içeremeyen standart kasko poliçelerine alternatif olarak, kişiselleştirilmiş bir poliçe oluşturarak dar kasko poliçelerinden yararlanabilirsiniz.

DAR KASKO NEDİR?

Dar kasko, standart bir kasko paketinin ana teminat maddelerinin birkaçını içeren, daha az maliyetli bir sigorta türüdür. Bu poliçe türü, standart şartlardan birinin çıkarılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu poliçelerinin en önemli özelliği, standart paketlere göre daha uygun fiyat seçenekleri sunmalarıdır.

DAR KASKO POLİÇESİNİN FARKLILIKLARI NELERDİR?

Bir kasko poliçesi ile aracınızın kara yolu veya demir yolu kazalarından doğan hasarların çoğu karşılanır. Bunun yanı sıra, aracın durduğu sırada yaşadığı kazalar ve başka faktörlerin neden olduğu hasarlar da dahil edilir. Ayrıca, ikinci ya da üçüncü şahısların bilerek veya bilmeyerek verdiği hasarlar, fiili ehliyeti olmayan kişilerin yol açtığı hasarlar, aracın ne şekilde olursa olsun yanması, çalınması ya da hırsızlığa uğraması gibi durumlar da kasko poliçesi kapsamında değerlendirilir.

Dar kasko poliçesi, standart kasko poliçesi kapsamında yer alan ana teminatların bir kısmını içerebilir ancak bütün ana teminatları kapsamaz. Dar kasko poliçesi için ana teminatlardan farklı bazı ek teminatlar da eklenebilir ve bu sayede poliçe tercihlerinize göre özelleştirilebilir.

AVANTAJLARI NELERDİR?

Bu poliçenin sağladığı en büyük avantaj uygun fiyatıdır. Standart kasko poliçelerinde olduğu gibi, tüm ana teminatların bedellerini ödemek zorunda kalmazsınız çünkü paketin içeriğini siz seçersiniz. Bu poliçede araç hasarsızsa, uygulanacak olan hasarsızlık indirimi de önemlidir. Ayrıca, ek olarak seçebileceğiniz teminatlar da avantajlar sunar. Örneğin, aracınızda meydana gelen küçük hasarlar için mini tamir servisi hizmeti hızlı bir şekilde devreye girer ve masrafları üstlenir. Ayrıca, dahil edilebilen acil sağlık hizmeti, 24 saat boyunca tıbbi danışmanlık hizmeti verir ve yatarak tedavi ve hastane masrafları da karşılanır. Özetle, bu poliçe bütçenize uygun olarak seçebileceğiniz paketlerle hizmet sunar ve aracınızı belirlediğiniz çerçevede güvence altına alır.

Bu konuda aha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.