Mart 2, 2022 admin

Cep Telefonu Sigortası Nedir? Ne işe Yarar?

Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası son yıllarda en yoğun şekilde kullanılan kişisel cihazlar olan akıllı cep telefonları için birçok olumsuz duruma karşı önemli güvenceler sağlıyor.

Türkiye’de yaklaşık 50 milyon kişinin akıllı cep telefonu bulunuyor ve ülkemizde her yıl 10 milyonun üzerinde akıllı telefon satışı gerçekleşiyor. Telefonlarımızla günde ortalama 2.5 saat süre geçiriyoruz.

Bu kadar yoğun kullandığımız cihazlar için birtakım riskler de söz konusu olabiliyor. Beklenmedik kazalar sonunda cep telefonları kırılabiliyor veya suya düşebiliyor. Yeni teknolojiye sahip akıllı cep telefonlarının fiyatları göz önüne alındığında, bu yaşanan kazalar hem günlük yaşantımızı aksatan hem de bütçemizi sarsan sonuçlar doğurabiliyor.

CEP TELEFONU SİGORTASI NE İŞE YARIYOR?

Bu noktada değişen ihtiyaç ve önceliklerine sigortalılarına ek hizmetler sunmayı hedefleyen sigorta şirketleri, cep telefonlarını güvence altına alan Cep Telefonu Sigortası ürünlerini geliştirdiler.

Bu sigorta ile kaza sonucu hasar görme, ekran kırılması, yüksek voltaj ile hasar görme, sıvı teması, hatalı aksesuar kullanımı, hırsızlık ve tam ziyaya karşı geniş kapsamlı güvenceler sağlanıyor.

CEP TELEFONLARI NASIL SİGORTALANIYOR?

Cep Telefonu Sigortası ürününün satın alındıktan sonra poliçenin aktifleştirilebilmesi için ilgili cihazın, teknik test sürecinin tamamlanması gerekiyor. Online bir uygulama üzerinden yapılan test ile cihazın mevcut hasar analizi yapılarak sigorta kapsamına alınıp alınamayacağına yönelik detaylar netleştiriliyor.

Cep Telefonu Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun sigorta için buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.