Aralık 7, 2021 admin

5 Maddede Doğum Sigortası ve Avantajları

Doğum SigortasıDoğum Sigortası dünyaya yeni bir hayatı getirme heyecanını yaşayan annelerin doğum öncesi ve sonrasında süreçlerinde yanında olan bir sigorta türüdür.

Annelere hamilelik süreci, doğum ve doğum sonrasında önemli avantajlar sunan Doğum Sigortası’nın kapsamını ve avantajlarını maddeler haline şöyle sıralayabiliriz:

1- Hamilelik ve doğum sürecinin zorluklarının kolaylıkla atlatılmasına yardımcı olan Doğum sigortası, doğum teminatı adı verilen ek teminat türünü içeren sağlık sigortası çeşitlerinden biridir.

2- Doğum sürecinde anne ve bebek sağlığı için yapılması gereken doktor muayene ve rutin kontrollerinin ücretleri, kan tahlilleri, ultrasonografi, şeker testleri gibi tetkikler bu sigorta kapsamında teminat altına alınır.

3- Hamilelik sürecinin sonunda doğum ve ameliyat masraflarıyla birlikte doğum sırasında oluşabilecek hastalıkların tedavi masrafları da bu sigorta kapsamındadır.

4- Doğum teminatı için bekleme süresi yoktur. Sadece normal doğum, epidural normal doğum ve sezaryen için geçerlidir. Normal doğum için 1, sezaryen ile doğum için 2 gün yatış ve amniyosentez işlemi kapsam dahilindedir. Amniyosentez işlemine bağlı kromozom analizi ve genetik testler kapsam dışındadır.

5- Bu sigorta, anneler için oldukça hassas olan hamilelik sürecini çeşitli pürüzlere takılmadan sağlıklı ve güçlü bir şekilde atlatabilmek için gerekli güvenceleri sağlar.

DOĞUM SİGORTASI NASIL YAPTIRILIR?

Anne ve bebeğin doğum öncesi, doğum sırası ve sonrasındaki tüm ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen bu sigortada hamilelik takibi, doğum ve bebek takibi gibi teminatlar bulunsa da anneler doğum ve bebek teminatlarına tek başına da sahip olarak sadece doğum işlemi için de poliçeyi satın alabilir.

Doğum Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Size en uygun doğum sigortası için de buraya tıklayarak veya Sigortam Yanımda mobil uygulamamızı yükleyerek dolduracağınız form ile teklif alabilirsiniz.